UWAGA zmiana godzin pracy
biuro sprzedaży wysyłkowej / sklep stacjonarny w Markach, jest czynny w g. 8-16 od pn-pt, sob nieczynne | sklep w Warszawie, jest nieczynny
Postaw na Porcelana24.pl i wspieraj polskich producentów.

FAQ

 

INFORMACJE OGÓLNE

Jak znaleźć produkt na stronie?
Na stronie odnajdą Państwo szeroki asortyment, który posiadamy w ofercie. W celu łatwiejszego poruszania się podzielony został na kategorie i podkategorie. Interesujący Państwa produkt można również znaleźć używając opcji „szukaj” znajdującej się w lewym górnym rogu strony.
Czy statusy dostępności produktów prezentowane na stronie WWW są wiarygodne?
Oczywiście. Statusy aktualizujemy kilka razy dziennie. Produkt opisany jako „produkt dostępny” jest fizycznie u nas na magazynie.
Jaki jest czas realizacji zamówienia?
Standardowo zamówienia wysyłamy od 24-48 h w dni robocze dla produktów opisanych jako „produkt dostępny”. Dokładamy wszelkich starań aby ten czas był jak najkrótszy jednak z uwagi na to że głównie oferujemy produkty kruche to przed wysyłkę musimy je stosownie zabezpieczyć. Stawiamy na jakość a na ilość. Potwierdzeniem tych słów są zgromadzone opinie na Opineo.pl
Czy w hurtowni można dokonać zakupów detalicznych?
Oczywiście. Prowadzimy sprzedaż zarówno hurtową jak i detaliczną. Nasza rzetelność i nastawienie na potrzeby klienta sprawia, że nawet w hurtowni można dokonać detalicznych zakupów.
Czy ceny w sklepach stacjonarnych są takie same co w sklepie WWW?
Tak. Ceny widoczne w sprzedaży internetowej są takie same co w sprzedaży stacjonarnej.

PORCELANA

Jaki gatunek porcelany sprzedawany jest przez stronę porcelana24.pl?
Na naszej stronie oferujemy Państwu porcelanę w gatunku standard – jest to gatunek najwyższy sprzedawany na polskim rynku (potocznie zwanym pierwszym).
Jakiego producenta porcelany wybrać?
Wyroby każdego producenta, którego oferujemy są wcześniej przez nas sprawdzone pod wieloma względami. Naszym priorytetem są wyroby polskich producentów jednak z uwagi na zapotrzebowanie rynku w znaczniej mniejszości posiadamy również produkty importowane. Każdy z nich posiada w ofercie szeroką gamę produktów, które mogą zaspokoić Państwa potrzeby użytkowe oraz estetyczne. Z uwagi na ciągłość kolekcji oraz produkcji zdecydowanie polecamy polskich producentów.
Jak dobrać porcelanę?
Przede wszystkim według własnego gustu i stylu jaki mają Państwo w mieszkaniu. Wśród oferowanych przez nas produktów można odnaleźć różnorodne style w kształtach i dekoracjach: od nowoczesnych poprzez klasyczne do stylu retro. Porcelanę można dopasować fasonem, bądź kolorystycznie. Odpowiednie dobranie zestawu do wnętrza może podkreślić nie tylko piękno wyrobu, ale również komponować się z pomieszczeniem. Nawet najbardziej niepozorną porcelanę można podkreślić odpowiednio dobranymi sztućcami, szkłem stołowym czy nawet obrusem. Należy również zwrócić uwagę na sposób w jaki chcemy użytkować zakupiony produkt. Dla przykładu serwis może służyć na co dzień lub od święta. W pierwszym przypadku można wziąć pod uwagę, czy dany zestaw nadaje się do mycia w zmywarce. W tym drugim przypadku można wybrać coś bardziej reprezentacyjnego i eleganckiego.
Jakie zestawy można używać w zmywarce i mikrofalówce?
Dekoracje wykończone metalami szlachetnymi czyli złoto, srebro i platyna nie nadają się do zmywarki. Wyjątkiem są niektóre zestawy producentów: Villa Italia, Bogucice czy Waza. Takie produkty można myć w zmywarce. Pozostałe dekoracje, czyli wszelkiego rodzaju kolorowe zdobienia nie zawierające metali szlachetnych, również niedekorowana porcelana w kolorach białym i ecru, nadają się do mycia w zmywarkach nawet w wysokich temperaturach.
Wszystkie dekoracje wykończone szlachetnie nie nadają się do stosowania w mikrofalówce. Każdy produkt na stronie WWW posiada informację czy nadaje się do zmywarki i mikrofalówki.
Co się stanie jak dekoracja nienadająca się do zmywarki będzie używana w zmywarce?
Przez wiele cykli (50 czy 150) nic może się nie stać jednak w pewnym momencie szlachetne wykończenie może się wycierać (blaknąc). Wszystko to przez środki chemiczne używane do mycia w zmywarce.
Czy z każdej dekoracji dostępny jest serwis obiadowy, garnitur do kawy/herbaty i bulionówki?
Oczywiście takie elementy są dostępne, nawet jeżeli niema ich w tej chwili w ofercie na stronie. Zestawy te, nie licząc bulionówek, najczęściej występują w kompletach na 12 osób. Niektóre dekoracje dostępne są również w większych Mega Zestawach lub mniejszych 6 osobowych o także w sprzedaży na sztuki.
Co znajduje się w 12 osobowym zestawie ?
Skład każdego zestawu uzależniony jest od producenta. Standardowy serwis obiadowy na 12 osób składa się z 42-45 elementów: po 12 sztuk talerzy płytkich obiadowych, głębokich oraz deserowych, waza, sosjerka, kilka półmisków i salaterka. W niektórych serwisach znaleźć można więcej dodatków, np. solniczkę i pieprzniczkę. Od września 2014r Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. oferują serwisy obiadowe bez konieczności kupna wazy
Zestaw do kawy/herbaty zawiera 27-42 el. Tak duża rozpiętość ilości elementów wynika z tego, że nie wszystkie zestawy posiadają talerzyki na ciasto. Czasami oferowane są talerze, tace na ciasto a nawet podgrzewacze.
Dokładny skład każdego zestawu podany jest na stronie konkretnego produktu. Po wybraniu interesującego Państwa zestawu, odnajdą Państwo na stronie wszelkie informacje jakie elementy wchodzą w skład produktu oraz w jakich ilościach.
Czy do każdego zestawu można dokupić pojedyncze elementy?
Wśród oferowanych przez nas produktów, wiele dekoracji występuje na sztuki. Znacznie powiększa to oferowany asortyment, którym można uzupełnić wybrany zestaw lub skomponować własny według potrzeb.
Asortyment taki można znaleźć w zakładce „porcelana/porcelana na sztuki”. Można również przeglądając konkretny produkt wybrać opcję „na sztuki” znajdującą się pod zdjęciem.
Jak wyszukiwać dekoracje?
Każda dekoracja posiada swój numer nadany przez producenta. Pod takimi numerami można odnaleźć konkretne dekoracje używając opcji wyszukiwania. Również każdy fason posiada własną nazwę - wyszukując w ten sposób wyświetlą się Państwu wszystkie dekoracje dostępne na danym fasonie.
Które zestawy są dostępne i czy można zamawiać te, których nie ma na stronie?
Każdy produkt oferowany na naszej stronie posiada informacja o dostępności produktu. Produkt dostępny na naszym magazynie opisany jest jako „produkt dostępny”. Niektóre z nich są dostępne wyłącznie na zamówienie. W takim przypadku okres oczekiwania na realizację wydłuża się w zależności od dostępności produktu u producenta. Oczywiście mamy dostęp do wszystkich wyrobów fabryk z którymi współpracujemy - na życzenie możemy przedstawić naszą ofertę.
Na co udzielana jest gwarancja?
Porcelana używana zgodnie z zaleceniami producenta posiada gwarancję na dekorację oraz uszkodzenia, które nie powstały w sposób mechaniczny podczas zwykłego użytkowania.

SZTUĆCE

Które sztućce można myć w zmywarce?
Wszystkie oferowane przez nas sztućce nadają się do mycia w zmywarce.
Czy sztućce mają zalecenia odnośnie mycia i konserwacji?
Aby sztućce jak najdłużej zachowały piękny wygląd i połysk należy pamiętać o kilku zaleceniach. Jeżeli zamierzamy myć sztućce w zmywarce noże najlepiej układać ostrzami do dołu. Nie należy sztucców pozostawiać (np. w zlewie) dłuższy czas w kontakcie z żywnością. Wyjęcie i wysuszenie sztućców zaraz po myciu w zmywarce zapobiega również powstawaniu przebarwień od zasychającej wody.
Myjąc ręcznie należy unikać używania szorstkiej strony gąbki, nie stosować ostrych past i proszków, ponieważ powierzchnia sztućców może zostać porysowana.
Dozwolone jest mycie pozłacanych sztućców w zmywarkach, jednak zaleca się mycie ich ręcznie. Złoto jest delikatnym materiałem, który jest bardziej podatny na uszkodzenia.
Czym różnią się sztućce 18/10 i 18/0 ?
Oznaczenia te odnoszą się do składu stali z jakiej wykonany jest dany produkt. Jest to informacja o zawartości procentowej stali chromowo-niklowej, gdzie pierwsza wartość określa zawartość chromu, a druga niklu. Jest to istotna informacja, ponieważ chrom zapewnia większą odporność na korozję, natomiast nikiel nadaje sztućcom połysk. Brak niklu w składzie powoduje, że produkt wygląda mniej efektywnie.

GARNKI I PATELNIE

Które garnki i patelnie nadają się do kuchni indukcyjnej?
W chwili obecnej większość artykułów w tej kategorii można stosować na kuchniach indukcyjnych. Przystosowane są do tego wszystkie produkty emaliowane. Również garnki ze stali nierdzewnej o pojemności nie większej niż 8 litrów. Są to artykuły takich producentów jak SSW, Fiskars, Korkmaz, Bialetti, Gerlach czy Emalia Olkusz. W opisach każdego produktu znajduje się stosowna informacja dotycząca użytkowania.
Które produkty nadają się do zmywarki?
Większość produktów jest przystosowana do mycia w zmywarkach, poza tymi z elementami drewnianymi, na które negatywnie wpływa temperatura i ciśnienie wody.
Cześć oferowanych w naszym sklepie patelni również można czyścić w zmywarkach. Jednakże mycie ręczne jest bardziej zalecane, ponieważ używane detergenty mogą przyczynić się do skracania żywotności patelni.
W opisie każdego artykułu znajduje się stosowna informacja.
Jak używać patelni i garnków z powłoką ceramiczną?
Użytkowanie produktów z powłoką ceramiczną jest zbliżone do użytkowania powłoki teflonowej. Żywotność na pewno przedłuży używanie specjalnie do tego celu przeznaczonych szpatułek z tworzywa, drewna lub silikonowych. Aby wykorzystać ceramiczną powłokę w pełni należy pamiętać, by jej powierzchnia dobrze się nagrzała przed użyciem, zapobiegnie to przywieraniu żywności. Jeżeli posiadają Państwo kuchnię gazową, trzeba pamiętać, że aby ciepło było równomiernie rozprowadzane płomień palnika musi mieścić się pod dnem, tak by nie opalał bocznych ścianek. Dodatkowo takie użytkowanie uchroni naczynie przed brudnymi, opalonymi śladami. Smażenie bez tłuszczu jest możliwe, jednak jest to uzależnione od przygotowywanej potrawy.

NOŻE KUCHENNE

Czy noże kuchenne można myć w zmywarce?
W naszej ofercie znajdą Państwo noże nadające się do mycia w zmywarce. Są to między innymi noże ceramiczne oraz noże firmy Fiskars. Wkładając je do zmywarki należy zwrócić uwagę, by nie dotykały innych sztućców, gdyż może to uszkodzić bądź stępić ostrze. Mimo informacji o przydatności do mycia w zmywarkach producenci zalecają mycie noży ręcznie. Przedłuży to żywotność produktu, na dłużej pozostanie on ostry i jego właściwości będą dłużej spełniały nasze oczekiwania.

KAWIARKI

Jak dobrać wielkość kawiarki?
Pojemność kawiarek podawana jest w mililitrach, przeliczonych na ilość małych filiżanek, które można zrobić w danej kawiarce. Większość z nich służy do zrobienia małej, mocnej kawy espresso, która jest dużo wyrazistsza niż kawa zaparzana w zwykły sposób czy kawa rozpuszczalna. Przy wyborze należy również wziąć pod uwagę dla ilu osób będą Państwo sporządzać kawę, ponieważ jeżeli użyje się zbyt małej ilości kawy, nie zostanie ona odpowiednio zaparzona.
Które kawiarki nadają się na kuchnię indukcyjną?
Do płyt indukcyjnych nadają się niektóre kawiarki ze stali nierdzewnej, przede wszystkim z serii Musa, Kitty oraz Venus.
Jak dobrać kawiarkę do płyty indukcyjnej?
W pierwszej kolejności należy sprawdzić minimalną średnicę naczynia jakie można postawić na danym polu. Jeżeli średnica kawiarki będzie mniejsza niż minimalna średnica pola to mimo iż kawiarkę można stosować na kuchnie indukcyjne to indukcja nie zadziała i kawa się nie zaparzy.
Czy do kawiarek można zakupić części zamienne?
W naszym asortymencie odnajdą państwo elementy wymienne do kawiarek, takie jak uszczelki oraz sitka, które zużywają się podczas użytkowania. Posiadamy również reduktory – by większą kawiarkę można było używać do zrobienia mniejszej ilości kawy.

SZKŁO STOŁOWE

Które szkło stołowe można myc w zmywarce?
Szkło stołowe znajdujące się w naszej ofercie, nadaje się do mycia w zmywarce. Wyjątkiem jest zdobione szkło firmy Combi. Ręcznie malowane zdobienia nie przetrwają myte w ten sposób. Również szkło kryształowe z Bohemii nie nadaje się do mycia mechanicznego, ponieważ powierzchnia może zmatowieć, co pozbawi produkty pięknego połysku.
Czy dostępne są komplety szkła stołowego?
Oczywiście na naszej stronie znajdą Państwo gotowe komplety. Można również skomponować zestaw według własnych potrzeb, gdyż posiadamy serie szkła stołowego, z których mogą Państwo wybrać elementy według własnych potrzeb.

Słownik:

Fason - jest to kształt poszczególnych elementów, który może być prosty i gładki bądź zdobiony różnego rodzaju wyżłobieniami czy wypukłościami układającymi się w charakterystyczny wzór. Kształt ten zachowywany jest niezależnie od umieszczonej na porcelanie dekoracji. To przede wszystkim fason nadaje charakter serii czyniąc ją bardziej nowoczesną lub klasyczną. Każda seria posiada nazwę nadaną przez producenta, np. Ambasador, Iwona, Bolero.

Dekoracja - jest to zdobienie umieszczane na powierzchni porcelany który sprawia, że każda seria produktów staje się wyjątkowa i niepowtarzalna. Mogą to być bardzo proste wzory np. paseczki, lub skomplikowane abstrakcje, delikatne roślinne motywy, lub mocne kwiatowe akcenty. Każda dekoracja ma przypisany numer, pod którym można znaleźć wszystkie elementy posiadające dany wzór niezależnie od fasonu, na którym występują.