Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram

Salaterka ceramiczna 1 L / 16 cm Kishchuk - 39.SAL.P-00049

Szt.
  • Waga: 0.55 kg
  • Dostępność: Dostępny (wysyłka do 48h)

Producent: FOP Andrii Kishchuk - Wyprodukowano na Ukrainie.

Produkt - NIE do zmywarki

Materiał - czerwona glina, ceramika

Naczynia z czerwonej glinyPełna kolekcja (kliknij)

Naczynie ceramicze to idealne rozwiązanie dla osób lubiących zdrowe gotowanie. Pozwala na pieczenie chleba, mięsa, ryb, warzyw czy zapiekanki bez tłuszczu i w taki sposób, by produkty dusiły się we własnym sosie, dzięki czemu mięso będzie soczyste i kruche a warzywa aromatyczne, całe danie zaś lekkostrawne. Naczynia z czerwonej gliny doskonale nadają się do duszenia i gotowania potraw w piekarniku, wytrzymują nawet powyżej 250 stopni. Mówi się też, że glina dodaje do naszej potrawy tak ważne minerały, jak wapń, żelazo, magnez, które są niezwykle korzystne dla organizmu.

W glinianych garnkach można ugotować praktycznie wszystko: pieczeń, zupę, gulasz, rybę, nawet chleb, a ponieważ proces gotowania jest wolny i wymaga użycia minimalnej ilości tłuszczu, Twoje potrawy mogą być zdrowsze, mniej kaloryczne, ale jednocześnie wyjątkowo smaczne i soczyste. Naczynie gliniane jest również swego rodzaju termosem: długo utrzymuje temperaturę, czyli nie ma potrzeby odgrzewania dla spóźnionych gości, wystarczy zamknąć pokrywę, a danie przez długi czas nie wystygnie.

Ceramika z czerwonej gliny jest idealna nie tylko do gotowania, ale także do przechowywania produktów. Mleko w glinianym dzbanku nie skwaśnieje, masło nie zgorzknieje, a dżem nie spleśnieje. Jest to spowodowane porowatą strukturą wyrobów ceramicznych, żywność w nich przechowywana może „oddychać”.
Czerwona glina jest idealnym materiałem na naczynia do kuchni. Jest materiałem naturalnym i bezpiecznym, nie zawiera żadnych dodatkowych substancji toksycznych, które mogłyby wchodzić w interakcję z żywnością.

Opis:
- wykonana z naturalnej czerwonej gliny, bezpieczna w kontakcie z żywnością

- doskonała do pieczenia chleba, mięs, warzyw, ryb i wielu innych produktów spożywczych
- specjalne właściwości gliny, z której wykonane jest naczynie pozwalają na przygotowanie potraw w atmosferze pary wodnej
- porowata struktura naczynia pozwala na wchłonięcie wody, która następnie paruje w trakcie pieczenia
- nadaje się do przechowywania żywności
- nie trzeba dodawać tłuszczu, dzięki czemu dania zachowują swój naturalny aromat, witaminy i mikroelementy
- przygotowane potrawy są zdrowe i pyszne - idealne dla osób na diecie
- nic się nie przypala i nie wysycha, a piekarnik pozostaje czysty

Wymiary:
- pojemność - 1000 ml
- średnica - 16 cm
- wysokość - 7,5 cm

Użytkowanie:
- Przed użyciem garnek należy moczyć w letniej wodzie przez godzinę. Nieszkliwiona glina nasiąka wodą i podczas nagrzewania w naczyniu tworzy się para wodna, dzięki czemu danie nie wysycha, jest soczyste i zachowuje więcej wartości odżywczych.
- Garnki nadają się do duszenia i pieczenia w piekarniku, wytrzymują nawet do 250 stopni. Ważne jest, aby nie używać ich na kuchence lub na otwartym ogniu czy płycie elektrycznej, ze względu na konieczność równomiernego nagrzewania bez nagłych zmian temperatury, dlatego też wstawiamy je do zimnego piekarnika. Nie należy wlewać zimnych płynów do gorącego garnka. 
- Nie zaleca się mycia ceramiki glinianej bardzo gorącą wodą, ponieważ prowadzi to do stopniowej utraty koloru produktu, nie myjemy w zmywarce. Należy używać neutralnego mydła do naczyń lub sodę, ponieważ współczesne środki czystości mogą wniknąć w pory naczynia. Ważne jest również dobre wysuszenie ceramiki pomiędzy kolejnymi użyciami.