Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram
 slide

Czy porcelana to synonim luksusu?

22-10-2021

Porcelana

 

Niegdyś dostępna dla nielicznych porcelana nie wyszła z mody. Od setek lat jest ona synonimem luksusu, elegancji i wyrafinowanego gustu. Porcelanowe serwisy są nie tylko ozdobą, ale także „powiernikiem” wyjątkowych wspomnień. Często wyciągane z jadalnianego kredensu jedynie na specjalne okazje porcelanowe zestawy obiadowe do dziś kojarzą się wielu osobom z wyjątkowymi chwilami dzieciństwa. Wyjaśniamy, jakie zalety ma porcelana i dlaczego warto z niej korzystać.

Piękno zaklęte w delikatności porcelany

Wyjątkowa, krucha, delikatna i piękna - taka właśnie jest porcelana. Od zawsze kojarzona z luksusem była wyznacznikiem wysokiej pozycji społecznej. Niegdyś posiadana przez najbogatszych, dziś ogólnodostępna i na każdą kieszeń. Na zakup porcelanowego serwisu może pozwolić sobie coraz więcej osób, jednak czasami zapominamy o ich istnieniu, zastępując je „nowoczesnymi” materiałami, które są zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia. To spory błąd, bo kawa lub herbata podawane w porcelanowych filiżankach, smakują całkiem inaczej. To samo tyczy się potraw serwowanych na porcelanowych talerzach. Porcelana jest ozdobą każdego stołu. Jej wyjątkowa elegancja sprawia, że uważana jest za prawdziwą królową wśród dostępnych materiałów, z których powstają komplety stołowe.

Każdy zasługuje na odrobinę luksusu

Chcąc sprawić sobie odrobinę przyjemności lub obdarować bliskie nam osoby niebanalnym upominkiem, warto wybrać porcelanę, która idealnie nadaje się na prezent. Obdarowana nią osoba na pewno poczuje się wyjątkowo. Kupując porcelanę, nie musimy martwić się tym, że nie będzie ona pasowała do wystroju naszego domu lub mieszkania oraz okaże się problematyczna w użytkowaniu. Mnogość wzorów porcelanowych naczyń oraz możliwość mycia niektórych z nich w zmywarce, pozwalają cieszyć się odpowiednio dopasowanym do naszego gustu luksusem i zapomnieć o ręcznym zmywaniu. Porcelana niewątpliwie jest synonimem luksusu, na który każdy z nas w pełni zasługuje. Oferujemy polską porcelanę najwyższej jakości. W naszym asortymencie znajdują się produkty w klasycznym oraz nowoczesnym stylu, które będą pasowały do każdego wnętrza oraz spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Unikalne wzornictwo, kunszt wykonania oraz „dusza”, jaką posiadają porcelanowe naczynia, wniosą do Państwa domów nie tylko luksus, ale także radość wspólnego spędzana czasu przy stole w gronie rodziny oraz przyjaciół.