Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram

Czym charakteryzują się widelczyki do ciasta?

31-03-2023

Nie ma uroczystego obiadu bez deseru, a jeśli słodkości pojawiają się na stole, to najczęściej są to ciasta. Wtedy niezbędne okazują się dodatkowe sztućce – krótkie, eleganckie widelczyki przeznaczone specjalnie do jedzenia babek, tortów, keksów. Jakie sztućce do ciast kupić najlepiej – pojedyncze egzemplarze czy specjalne komplety? Zapoznaj się z naszymi radami.

Desery można podzielić w zasadzie na dwa rodzaje:

  • desery zwarte – to lody, sorbety, puddingi, kremy, musy;
  • desery kruche – to różnego rodzaju ciasta: torty, szarlotki, serniki, keksy itd.

Do tego podziału dostosowane są sztućce wykładane na stół podczas uroczystych obiadów, spotkań towarzyskich czy świątecznych posiłków rodzinnych. Do jedzenia deserów zwartych można używać tych samych łyżeczek, które służą do nasypywania cukru i mieszania kawy oraz herbaty, choć bywa, że na stole pojawiają się oddzielne zestawy  sztućców – jeden do napojów, drugi do lodów i musów. Desery kruche bezwzględnie wymagają zaopatrzenia się w specjalne widelczyki do ciasta.

Krótkie widelczyki do jedzenia ciast

Bywa że do ciast podaje się łyżeczki, ale każdy wie z jakimi wiąże się to problemami. Wiele ciast kruszy się, rozpada na drobne kawałeczki i nabieranie ich sprawia wtedy sporo kłopotów. Widelczyki są tak skonstruowane, aby ich zęby wbijały się z łatwością w środek kruchego deseru, co ułatwia odrywanie z większej całości odpowiedniej wielkości kęsów. Służą do tego krótkie, cienkie zęby widelczyka. Kawałki oddzielone od ciasta na talerzu zachowują dzięki nim zwartość i nie rozdrabniają się na drobne okruchy, które trudno potem zebrać z talerza.

Widelczyki deserowe są zdecydowanie krótsze od widelców używanych do drugiego dania – mają 15-18 cm. Podobnie jak te większe wyposażone są w cztery zęby, choć można spotkać także egzemplarze z trzema zębami. To zupełnie wystarcza do komfortowego spożywania deserów.

Nasza oferta sztućców deserowych

W naszym sklepie internetowym oferujemy wiele ciekawie zaprojektowanych i solidnie wykonanych sztućców markowych producentów, w tym oczywiście także eleganckie widelczyki do deserów. Przede wszystkim można kupić u nas duży komplet sztućców, który zawiera wszelkie niezbędne rodzaje łyżek, noży i innych akcesoriów na każdy elegancki stół. Polecamy zestawy dla 12 osób, które są pakowane w eleganckie walizeczki. To typowe komplety trzymane w domach na specjalne uroczystości. Sztućce w zestawach można nabywać także w wersjach dla 6 osób.

Ponadto oferujemy także komplety, w których skład wchodzą tylko widelczyki do deserów. W takim zestawie mieści się najczęściej 6 egzemplarzy. Są ładnie zapakowane i dzięki temu można je w domach przechowywać oddzielnie, tak aby czekały na wyłożenie na stół podczas specjalnych uroczystości. Dzięki ładnemu opakowaniu są one też dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby lub znajomego.

Poza tym małe widelczyki można w naszym sklepie internetowym kupować na sztuki. To propozycja skierowana przede wszystkim dla branży gastronomicznej i hoteli. Można zamówić u nas większą liczbę w zależności od potrzeb, a w razie konieczności powiększenia zbioru, bez problemu można dokupić u nas kolejne egzemplarze.