Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram

Czym się kierować przy wyborze sztućców?

31-10-2022

Komplet sztućców to niezbędne wyposażenie w każdym domu. Noże, widelce, łyżki i łyżeczki służą nam na co dzień, często jednak w zapasie trzymamy jeszcze dodatkowy zestaw na specjalne okazje. Jak wybrać odpowiednie sztućce? Przede wszystkim należy się kierować ich estetyką i funkcjonalnością, ale w parze powinna iść także wysoka jakość elementów nakrycia stołowego. Szeroki wybór zestawów można znaleźć w katalogu naszego sklepu internetowego.

Standardem są dziś zestawy sztućców wykonane ze stali nierdzewnej. To materiał, który zapewnia im wysoką jakość – są odporne na uszkodzenia: nie wyginają się w trakcie zwykłego używania i nie powstają na nich zarysowania. Przede wszystkim jednak nie rdzewieją pod wpływem działania wody i wilgoci, więc bez obaw można myć je w zmywarkach lub zostawić na dłużej w pełnym zlewie.

Stal nierdzewna to stop metali – twardość i wytrzymałość zapewnia mu żelazo, ale niezbędnym dodatkiem jest chrom, dzięki któremu materiał jest odporny na korozję. Trzeci elementem materiału jest nikiel – on nadaje całości połysk. Niestety, niektóre osoby są uczulone na ten metal i nie powinny mieć z nim kontaktu. Dla nich oferujemy sztućce bez niklu – są jakościowo tak samo dobre, jak inne elementy, ale mają bardziej matowy wygląd. Specjalne oznaczenia informują o tym, z jakiego materiału są wykonane noże i łyżki:

  • stal nierdzewna 18/10 – to stop zawierający 18% chromu, 10% niklu, a reszta to żelazo;
  • stal nierdzewna 18/0 – to stop bez niklu zawierający 18% chromu, a reszta to żelazo.

Komplet sztućców czy kupno na sztuki?

W pierwszej kolejności należy zdecydować, czy kupować pełne wyposażenie, czy wybierać sztućce na sztuki. Gotowe zestawy do nakrycia stołu są oferowane w kompletnych zestawach dla 6 lub 12 osób. Są zapakowane w eleganckie, zamykane walizki z odpowiednimi przegrodami w środku, które powodują, że każdy egzemplarz wyposażenia stołu ma tam swoje miejsce. Dzięki temu łatwo je przechowywać w nienaruszonym stanie, a przy okazji nie zabierają dużo miejsca. Oprócz podstawowych elementów: noży, widelców, łyżek i łyżeczek mogą zawierać one jeszcze: widelczyki półmiskowe i do ciasta, łyżki do nakładania potraw, sałat, sosu, wazowe i do cukru oraz łopatkę do tortu.

W naszym sklepie internetowym można kupić elegancie zestawy markowych producentów m.in. Gerlach i Gerpol czy Odiso, Pintinox, Amefa. Polecamy także specjalne zestawy sztućców dla dzieci. To komplety dla jednej osoby, a każdy element jest zdobiony w taki sposób, aby przykuć uwagę kilkulatków. Są one też specjalnie profilowane, aby jedzenie sprawiało najmłodszym jak najmniej problemów. Dzięki nim dzieci szybciej opanują sztukę korzystania ze sztućców przy stole.

Polecamy także kupno sztućców na sztuki. To oferta z której chętnie korzystają właściciele restauracji, barów czy hoteli, ale często wyposażenie nabywają w ten sposób także osoby prywatne. Bez problemy można kupić u nas noże, widelce i łyżki w jednym stylu, za to w dowolnej liczbie. Zapraszamy do zakupów u nas, a w razie pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.