Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram

Do czego przydają się talerze obiadowe głębokie?

30-05-2023

Talerze obiadowe głębokie to jeden z najważniejszych elementów zastawy stołowej, który znajduje się niemal w każdym domu. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jest to zwykły talerz do jedzenia zupy, warto przyjrzeć się im bliżej. Mają mnóstwo zastosowań i mogą stać się nieocenionym wsparciem w codziennym gotowaniu oraz podczas specjalnych okazji.

Klasyczny zestaw talerzy zawiera trzy rodzaje naczyń: głębokie obiadowe, płaskie duże obiadowe i płaskie małe do śniadań i kolacji. W wyposażeniu wielu domów znajdują się jeszcze talerze deserowe, które mogą wchodzić w skład serwisów kawowych lub do picia herbaty. Każdy z nich ma swoje tradycyjne zastosowanie i spełnia ważną rolę w codziennych czynnościach.

Talerz nie tylko do zupy

Choć mówi się na nie także „talerze do zupy”, to nie jest to ich jedyne zastosowanie, bo dobrze sprawdzają się również przy podawaniu wielu innych potraw. Sprawdź, czy w pełni wykorzystujesz ich możliwości, oto lista najważniejszych potraw, które można nakładać do tych naczyń.

  • Zupy, buliony, kremy. Talerze te są idealne do serwowania zup, bulionów, gulaszy i innych płynnych dań. Mają większą pojemność niż płaskie talerze, co umożliwia wygodne przechowywanie większej ilości płynu i składników.
  • Makarony i dania jednogarnkowe. Jeśli lubisz makarony z sosem lub inne dania jednogarnkowe, talerz ten jest świetnym wyborem. Możesz wygodnie mieszkać składniki i sos, a także łatwo jeść przy użyciu widelca lub łyżki.
  • Sałatki. Zamiast nalewania zupy mogą być również wykorzystywane do serwowania sałatek. Możesz umieścić wszystkie składniki sałatki w zagłębieniu talerza i wygodnie mieszać składniki.
  • Miski śniadaniowe. Są też dobrym wyborem na porcję płatków śniadaniowych, musli, jogurtu z owocami lub innych płynnych śniadań. Ich pojemność pozwala na dodanie większej ilości składników i zapewnia miejsce na mieszanie ich.
  • Dania z sosem. Są idealne do podawania potraw polewanych sosem. Najpierw umieszcza się w nich główne składniki, a potem wlewa na nie sos. Zapobiega to rozlewaniu się płynnego składnika na boki talerza i ułatwia mieszanie go z resztą potrawy.
  • Przygotowywanie ciast i deserów. Dzięki zaletom i kształtu mogą być używane do przygotowywania ciast i deserów. Można w nich wygodnie zmieszać składniki np. ciasta na naleśniki lub babkę, a następnie łatwo przełożyć je do formy.

Kup eleganckie talerze z porcelany

W Polsce szczególnie popularne są talerze w klasycznym stylu białej porcelany. Tego typu naczynia są ponadczasowe i eleganckie, dzięki czemu doskonale komponują się zarówno z tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi aranżacjami wnętrz. Białe talerze głębokie można równie dobrze wykorzystać na co dzień, jak i podczas uroczystości rodzinnych czy spotkań towarzyskich.

W naszym sklepie można wybierać talerze spośród szerokiej gamy wzorów, kształtów i styli. W ofercie znajdziemy zarówno pojedyncze egzemplarze, jak i zestawy zawierające kilka sztuk o różnych wielkościach. Często są też kupowane przez naszych klientów w kompletach dla 6 lub 12 osób z innymi elementami zastawy stołowej. Takie serwisy to najłatwiejszy sposób zaopatrzenia się w odpowiedni zestaw na potrzeby gospodarstwa domowego.