Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram

Elementy wyposażenia kuchni idealne na prezent

28-02-2023

Domowa kuchnia i czynności tam wykonywane są ważnym elementem życia dla wielu osób – to miejsce codziennej pracy na rzecz rodziny, ale coraz większe grono użytkowników realizuje tam także swoje pasje kulinarne. Jedni i drudzy z pewnością ucieszą się z trafionych prezentów, które będą mogli wykorzystać podczas przygotowywania potraw czy podawania swoich dzieł na stół.

Nasz sklep internetowy oferuje szereg urządzeń czy akcesoriów wysokiej jakości od najlepszych producentów wyrobów związanych z kuchnią i salonem. Wszystkie są solidnie wykonane i zwracają na siebie uwagę, ponieważ projektują je uznani dizajnerze. Wiele z nich doskonale nadaje się na prezenty dla bliskich, dobrych znajomych czy współpracowników. Klienci często pytają naszych specjalistów o rady w sprawie wyboru prezentu spośród dostępnych u nas przedmiotów. Liczą na nasze doświadczenie w doradzaniu. Oto kilka zestawów, które cieszą się ogromną popularnością.

Porcelana – zestaw naczyń stołowych

Porcelanowy zestaw obiadowy na 12 osób albo na 6 osób to jeden z najpopularniejszych prezentów weselnych dla nowożeńców. Symbolizuje więź rodzinną podtrzymywaną podczas wspólnych posiłków, ale też jest często zaczynem do tworzenia wspólnego majątku. Dodatkowo porcelana jest wytrzymała i długowieczna, dlatego obdarowane pary mogą później korzystać z tych naczyń przez długie lata, a czasem nawet przechodzą one na następne pokolenie. Nie ma bardziej symbolicznego i jednocześnie praktycznego prezentu dla nowożeńców.

Porcelana – serwisy herbaciane lub kawowe

Kolejną zaletą naczyń stołowych z tego materiału jest ich elegancja. Nie bez powodu porcelanę nazywa się ją „białym złotem”. Piękno z pozoru kruchych filiżanek powoduje, że picie z nich kawy lub herbaty może stać się miłą, codzienną ceremonią. Dlatego zestawy naczyń do picia gorących napojów są również cenionymi prezentami. Polecamy je jako upominek np. podczas pierwszej wizyty u osób, które wprowadziły się do nowego mieszkania.

Sztućce pakowane w walizeczkę

Ten prezent również nadaje się na szczególne okazje. Zestaw łyżek, łyżeczek, noży i widelców jest zapakowany w pudełko o wyjątkowej elegancji. Świetnie wygląda zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Właściwie nie potrzebuje żadnego dodatkowego opakowania, wstążek itp. To gotowy prezent. Same sztućce również prezentują się lepiej niż pospolite zestawy, dlatego często właściciele przeznaczają je nie do użytku codziennego, ale na wyjątkowe okazje.

Zestawy szklanych kieliszków

Szklane kieliszki nie są tak trwałe jak porcelana, ale nie ustępują im pod względem elegancji. Choć oczywiście to zupełnie inny styl. Z drugiej strony kieliszki kryształowe ze szkła ołowiowego z karafką do wina mają solidną budowę i mogą służyć równie długo co porcelanowe filiżanki. Kieliszki do szlachetnych alkoholi stylem często nawiązują do klasyki, ale coraz większą popularnością cieszą się oszczędne, ale wyraziste kształty szkła współgrające z nowoczesnym wystrojem wnętrz.

Noże kucharskie

Na koniec propozycja mniej nastawiona na oczarowanie gości. Zestaw dobrych noży do kuchni ucieszy każdego, kto zajmuje się przyrządzaniem potraw i wie, co to znaczy dobre, odpowiednio dobrane ostrze. Choć przyznać trzeba, że noże markowych firm są także świetnie zaprojektowane pod względem wizualnym. Mogą więc również cieszyć oko osób odwiedzających kuchnię, zwłaszcza jeśli są przechowywane w efektownych stojakach.