Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram
 slide

Jak dokupywać talerze obiadowe na sztuki?

30-04-2023

Kupowanie talerzy stołowych pojedynczo może być świetnym sposobem na uzyskanie ciekawego i niepowtarzalnego zestawu naczyń dla Twojego domu. Dzięki możliwości mieszania i dopasowywania różnych stylów, możesz stworzyć unikalny zestaw, który będzie przyciągał uwagę gości. Dowiedz się, jak samodzielnie stworzyć wyjątkowy serwis stołowy.

Kupowanie talerzy obiadowych na sztuki ma wiele zalet. Możesz wybrać dokładnie to, co chcesz, bez konieczności zadowalania się zestawem naczyń ozdobionym w jednym stylu. Zamiast decydować się na powtarzający się wzór, możesz przebierać w szerokiej gamie dekoracji i kolorów, co pozwali stworzyć zastawę stołową o unikalnym wyglądzie. Ponadto indywidualne kupowanie naczyń stołowych daje większą kontrolę nad budżetem, ponieważ można kupić dokładnie tyle talerzy głębokich i płytkich, ile jest dokładnie potrzebnych w Twoim domu.

Wybór właściwych talerzy płytkich i głębokich

Wybierając talerze płytkie i głęboki do gospodarstwa domowego, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważny jest rozmiar naczyń, ponieważ powinny one być wystarczająco duże, aby pomieścić solidne porcje jedzenia. Jednak w naszym sklepie internetowym można wybierać naczynia nie tylko pod tym kątem, ale nawet ze względu kształty naczyń. Oczywiście w ofercie przeważają tradycyjne talerze okrągłe, ale nasi klienci coraz częściej decydują się na kwadraty lub prostokąty. Z pewnością skompletowane zestawy z naczyń o takim wyglądzie będą prezentować się interesująco i nowocześnie. Dobrze nadają się też na formalne okazje – przyjęcia towarzyskie czy rodzinne uroczystości.

Natomiast jeśli chodzi o materiał, z którego wykonane są naczynia, to gust naszych klientów wydaje się wciąż niezmienny – dominuje porcelana, ale wiemy, że popularnością cieszy się także ciężka ceramika np. kamionka. Oprócz tradycyjnych przyzwyczajeń o takim wyborze decydują też inne zalety tych materiałów: trwałość, funkcjonalność i elegancja.

Dbanie o talerze: przechowywanie i czyszczenie

Ważne jest także, aby odpowiednio dbać o serwisy obiadowe, bez względu czy były kupione w zestawie, czy na sztuki. W traktując je w odpowiedni sposób zapewni się im trwałość na długie lata. Przechowując je, należy upewnić się, że są ułożone starannie jeden na drugim w szafce lub na półce. Czyszcząc należy używać miękkiej ściereczki i ciepłej wody z łagodnym detergentem. Wykluczone jest stosowanie szczotek i gąbek ściernych oraz ostrych środków chemicznych, które mogłyby uszkodzić powierzchnię talerza. Natomiast przed włożeniem naczyń do zmywarki, należy upewnić się, czy pozwalają na to farby dekoracyjne. Niestety niektóre wzory np. złote ranty mogą po wielokrotnym czyszczeniu w automacie z czasem wyblaknąć. W naszym sklepie internetowym klienci mogą zawsze znaleźć informacje, jak pod tym względem należy obchodzić się z naczyniami.

Podsumowując, kupowanie talerzy stołowych na sztuki może być świetnym sposobem na uzyskanie stworzenie ciekawego zestawu. Dzięki mieszaniu i dopasowywaniu różnych stylów i kolorów można osiągnąć unikalny wygląd zastawy. Ponadto ważne jest, aby rozważyć przed zakupem rozmiar, kształt, materiał, przechowywanie i sposoby czyszczenia talerzy ceramicznych, aby zapewnić ich trwałość na lata.