Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram

Jaki zestaw z dzbankiem umili popołudniową herbatkę?

31-03-2023

Picie herbaty może być niezwykle przyjemnym rytuałem. Dla amatorów najwyższej jakości naparu z egzotycznych liści polecamy specjalne zestawy dla jednej osoby, które składają się z dzbanuszka, dopasowanej do niego filiżanki oraz spodeczka. Naczynia wykonane są oczywiście z najlepszej porcelany. Korzystając z takiego kompletu można cieszyć się bardziej intensywnym smakiem gorącego napoju i zwiększyć odczuwanie przyjemności podczas picia.

Porcelanowy zestaw do herbaty z dzbankiem jest stworzony do delektowania się smakami naparów z ulubionych gatunków liści. To elegancki komplet naczyń, które są idealnie do siebie dopasowane rozmiarami, stylem i dekoracją. Najważniejsze jest tu jednak połącznie dzbanuszka i filiżanki. Są tak dopasowane, że można ustawić jeden na drugim – na dole filiżankę o rozłożystych kształtach, a na niej dzbanuszek do zaparzania. Elegancji całemu kompletowi dodaje spodeczek, na którym ustawione są na sobie oba naczynia.

Zalety parzenia herbaty w małym dzbanuszku

Zalet takiego zestawienia porcelanowych naczyń jest kilka. W małym dzbanuszku można lepiej kontrolować dobieranie swoje mieszanki liści – eksperymentować z proporcjami miksu, wzbogacać dodatkami, sprawdzać proces wyciągania z nich smaku i barwy. Standardowo do takiego dzbanuszka wsypuje się jedną łyżeczkę czarnej herbaty, ale miksturę można wzbogacić o suszone owoce, przyprawy czy specjalne kwiaty. Parzenie w takim naczyniu trwa najczęściej od 3 do 5 minut, ale każdy krok zależy od indywidualnych preferencji użytkownika i własnej procedury.

Wiele osób jako zaletę wymienia podgrzanie filiżanki przed wlaniem płynu. Wrzątek w dzbanuszku podnosi temperaturę nie tylko jego ścianek, ale jednocześnie ogrzewa także od góry filiżankę. Jednak nie robi się ona od tego gorąca, za to ciepłe ścianki stają się przyjemne w dotyku. Natomiast po wlaniu napoju nie traci on zbyt dużo ze swojej temperatury na ogrzanie jej ścianek. Dzięki temu herbata dłużej trzyma wyższą temperaturę.

Używając zestawu z dzbanuszkiem nie trzeba też od razu całej jego zawartości wlewać do filiżanki. Wręcz przeciwnie można zaparzony napar przelewać w małych porcjach. Napój jest wtedy cieplejszy, bo dzbanuszek z przykrywką lepiej utrzymuje temperaturę. Można więc dłużej delektować się ciepłą herbatą podczas oglądania filmu, czytania książki czy rozmowy przez telefon.

Filiżanka z dzbanuszkiem w prezencie

Eleganckie zestawy do picia herbaty z porcelany są wspaniałym prezentem do bliskich lub znajomych. Każdy zestaw jest ładnie opakowany i nadaje się do wręczenia. Nasi klienci często kupują dwa zestawy – jako prezent dla par. W naszym sklepie internetowym można znaleźć także wiele innych ciekawych inspiracji na upominki, w tym np. specjalne filiżanki na prezent czy fantazyjnie dekorowane kubki. Markowa porcelana jest zawsze doskonałym wyborem, a uformowane z niej akcesoria stołowe nie tylko doskonale się prezentują, ale sprawiają przyjemność w dotyku oraz są po prostu użyteczne. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy z przyjemnością podzielą się z Państwem swoją wiedzą.