Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram

Jakie napoje podaje się w wysokich szklankach?

18-08-2023

Podczas organizowania przyjęć czy spotkań towarzyskich warto znać zasady serwowania napojów oraz wiedzieć, jakie napoje podaje się w szklankach o wysokich ściankach. Wybór odpowiedniego naczynia ma ogromne znaczenie dla prawidłowego doświadczenia smakowego oraz estetyki. Dowiedz się jakie napoje warto serwować w takich naczyniach oraz jakie są ich zalety.

Szklanki o wysokich ściankach, zwane również szklankami highball, to nieodłączny element każdej domowej czy profesjonalnej imprezy. Ich elegancki wygląd sprawia, że podawanie w nich napojów nabiera wyjątkowego charakteru. Można dzięki nim zachwycić swoich gości i nadać spotkaniu elegancką atmosferę.

Klasyczne drinki w szklankach highball

Jedną z najpopularniejszych mieszanek z domieszką alkoholu podawanych w wysokich szklankach jest Gin Tonic. Składający się z ginu, toniku oraz cytryny lub limonki, stanowi doskonały balans pomiędzy słodkim a gorzkim smakiem. Jego delikatna goryczka sprawia, że drink ten jest idealnym wyborem na letnie wieczory.

Kolejnym klasycznie serwowanym napojem w szklankach o wysokich ściankach jest Long Island Iced Tea. Mimo swojej nazwy nie zawiera herbaty. To mieszanka różnych alkoholi – wódki, ginu, tequili, rumu i triple sec – uzupełniona sokiem cytrynowym i colą. Wyjątkowe połączenie smaków sprawia, że ten koktajl cieszy się dużą popularnością.

Mojito to jeszcze jeden drink, który warto podać w takich naczyniach. Pochodzi z Kuby i składa się z rumu, świeżej mięty, limonki, cukru trzcinowego i wody gazowanej. Ten orzeźwiający koktajl dzięki swoim tropikalnym nutom jest idealny na upalne dni.

Napoje bezalkoholowe w wysokich szklankach

Szklanki highball to także doskonałe naczynia do serwowania napojów bezalkoholowych. Na przykład lemoniada to świetny sposób na orzeźwienie w upalne dni. Klasyczna lemoniada składa się z soku cytrynowego, wody, cukru i ewentualnie mięty. Można też eksperymentować z dodatkami, takimi jak owoce czy syropy owocowe.

Warto również spróbować domowej herbaty mrożonej podanej w tych eleganckich naczyniach. Przygotowanie polega na zaparzeniu swojej ulubionej herbaty, a następnie schłodzenie i uzupełnienie lodem oraz dodaniem plastrów cytrusów lub owoców sezonowych. Herbatę mrożoną można doprawić miodem, syropem czy nawet świeżą miętą.

Innym przykładem popularnego napoju bezalkoholowego serwowanego w szklankach o wysokich ściankach jest Virgin Mojito. To bezalkoholowa wersja klasycznego Mojito, w której rum zastąpiony jest 7Up lub Sprite. Składniki takie jak świeża mięta, limonka, cukier trzcinowy i woda gazowana pozostają niezmienione, co pozwala na zachowanie orzeźwiającego smaku drinku.

Podaje się w nich także ciepłe napoje. Najlepszym przykładem są specjalne szklanki do latte – mieszanki kawy ze spienionym mlekiem. To także naczynia o wysokich ściankach, które świetnie pokazują z jakich frakcji składa się ten popularny napój.

Eksperymentuj z napojami w eleganckich szklankach

Szklanki highball doskonale nadają się do eksperymentowania ze smakami. Można w nich serwować różnorodne napoje zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe. Warto zatem spróbować własnych kombinacji i stworzyć zupełnie nowe smaki, które zaskoczą gości swoją oryginalnością. Idealne nadają się do tego wysokie naczynia ze szkła. Niezależnie od tego, czy organizujemy elegancki wieczór z drinkami czy letnią imprezę na świeżym powietrzu, warto pamiętać o tych efektownych naczyniach i serwować w nich odpowiednio dobrany napoje.