Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram

Jakie sztućce są w pełni bezpieczne dla dzieci?

01-06-2023

Chcesz wiedzieć przed zakupem, jakie sztućce są w pełni bezpieczne dla dzieci? Wybór odpowiednich akcesoriów dla najmłodszych może być trudny, zwłaszcza że nie wszystkie materiały są odpowiednie dla ich delikatnych organizmów. Poza tym muszą one być specjalnie dopasowane do ich małych rączek oraz wzbudzać ich zainteresowanie. Warto zatem poznać kilka zasad, którymi należy się kierować podczas wyboru sztućców dla maluchów.

Niektóre dzieci zaczynają używać samodzielnie łyżeczki do jedzenia już w pierwszym roku życia. W zasadzie są to raczej próby i pomoc rodziców w karmieniu jest w tym czasie nadal niezbędna. Samodzielne korzystanie z łyżeczki to jednak bardzo ważny element nauki i ogólnego rozwoju, więc warto pozwolić maluchowi na takie działania, mimo że z pewnością się ubrudzi, a część jedzenia spadnie z łyżeczki. Natomiast widelca dzieci zaczynają używać około 18-24 miesiąca życia. Wtedy można pomyśleć o kupnie dla nich pierwszego zestawu sztućców dla dzieci.

Cechy bezpiecznych sztućców dla najmłodszych

Sztućce metalowe powinny być wybierane z uwagą, ponieważ niektóre mogą być niebezpieczne dla dzieci. Warto zwrócić uwagę na certyfikaty i opinie innych klientów, które potwierdzają jakość i bezpieczeństwo danego produktu. Koniecznie muszą być wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Czym powinny się charakteryzować?

  • Materiał. Wybierz sztućce wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest trwała i łatwa do utrzymania w czystości. Upewnij się, że są one wolne od substancji toksycznych i są zgodne z odpowiednimi standardami bezpieczeństwa. W sklepie Porcelana24.pl wszystkie produkty spełniają te warunki.
  • Kształt i rozmiar. Szukaj sztućców o zaokrąglonych krawędziach, które zmniejszają ryzyko skaleczeń. Wybierz sztućce o odpowiednim rozmiarze i wadze dla małych rączek dziecka, aby ułatwić im chwytanie i korzystanie z nich.
  • Uchwyty dla dzieci. Niektóre sztućce dla małych dzieci mają specjalne uchwyty lub wyprofilowane rączki, które ułatwiają chwytanie i kontrolowanie. Te dodatkowe funkcje mogą być przydatne dla najmłodszych uczących się samodzielnego jedzenia.
  • Bezpieczeństwo i certyfikaty. Upewnij się, że wybrane sztućce na co dzień spełniają odpowiednie normy bezpieczeństwa i mogą być używane bez obaw. Wyszukaj informacje na temat certyfikatów i zaleceń dotyczących bezpieczeństwa dla produktów, które Cię interesują.

Komplety sztućców dziecięcych

W ofercie naszego sklepu znajdują się komplety sztućców specjalnie dobrane dla dzieci. To nie są zestawy dla 6 czy 12 osób, takie jak oferujemy dorosłym. To akcesoria stołowe przeznaczone dla jednego dziecka. Zawierają łyżkę do zupy, widelec, łyżeczkę i nóż. Wszystkie mają dekoracje dopasowane do zainteresowań dzieci np. malowane lub tłoczone postacie z bajek. Kształt i rozmiar mają oczywiście dopasowane do małych dłoni dziecięcych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepy. Pełen katalog znajduje się na naszej stronie internetowej. Zakupy można robić od razu po sprawdzeniu wszystkich informacji i wyglądu wybranych produktów. W razie pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.