Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram

Kiedy można podarować w prezencie porcelanę?

07-06-2022

Porcelana to doskonały prezent na każdą okazję. Serwisy obiadowe czy pojedyncze filiżanki od dawna uchodzą za wspaniały podarunek i są chętnie wybierane dla bliskich z rodziny, przyjaciół oraz znajomych z pracy. Można wręcz mówić o stałych zwyczajach związanych z obdarowywaniem szlachetną ceramiką z sygnaturami markowych firm, jak np. serwisy obiadowe ofiarowywane młodym parom na weselach.

Z pewnością jednak podarowanie porcelany jest dobrym pomysłem na sprawienie przyjemności osobom w każdym wieku – od dzieci do seniorów. Decyduję o tym nie tylko ponadczasowe zalety białego złota – trwałość, funkcjonalność i elegancja. Ważnym argumentem jest także bogactwo oferty: porcelana biała i  porcelana kremowa, różnorodność wzorów oraz wiele zastosowań związanych z codziennymi potrzebami.

Porcelana dla seniorów

Zalety porcelany szczególnie doceniają osoby z dużym doświadczeniem życiowym. Nic dziwnego – kto bardziej niż oni dostrzega zalety trwałości i wytrzymałości wyposażenie codziennego użytku? Wielu seniorom porcelana towarzyszy przez lata, mają więc swoje ulubione wzory, serie i kultywują wieloletnie zwyczaje związane z używaniem tego rodzaju naczyń.

Podarowanie porcelany w prezencie seniorom jest dobrym pomysłem w zasadzie na każdą okazję. Nie muszą to być zastawy składające się z wielu elementów – takie osoby ceniące dobrej jakość akcesoria stołowe mają już zapewne w swoim wyposażeniu. Na miejscu będą jednak pojedyncze filiżanki lub zestawy dwuosobowe. Szczególnie trafionym podarunkiem będą egzemplarze dopasowane do posiadanego zbioru, a dobrą okazją są okrągłe rocznice ślubu czy urodziny.

Podarunki dla młodej pary

Sprezentowanie serwisu obiadowego to wręcz obowiązek krewnych świętujących założenie rodziny przez bliskie osoby. Porcelana symbolizuje trwałość, niezmienność i te zalety doskonale pasują do życzeń składanych młodym parom. Do wyboru pozostają w zasadzie tylko dwie kwestie. Po pierwsze: czy wybrać serwis obiadowy, serwis obiadowo-kawowy czy serwis obiadowo-herbaciany. Po drugie: czy ma on być przeznaczony dla sześciu czy dwunastu osób? To są już wybory indywidualne i każda rodzina musi je rozstrzygnąć sama.

Większy wybór mają znajomi i przyjaciele. Skoro kupno pełnej zastawy stołowej należy zostawić najbliższej rodzinie, można zastanowić się, jak go uzupełnić. Dobrym pomysłem będą indywidualnie dobierane zestawy dwóch filiżanek ze spodeczkami czy pojedyncze egzemplarze ekskluzywnej ceramiki.

Porcelana od najmłodszych lat

Coraz częściej rodzice decydują się także na obdarowywanie zestawami z porcelany swoich dzieci. Tu znowu argumentem za są zalety użytkowe szlachetnej ceramiki – trwałość i wytrzymałość. Talerzyki i kubki wypalane z doskonałych surowców w ogromnych temperaturach wytrzymują mocniejsze wstrząsy oraz upadki z większych wysokości niż np. kamionka czy fajans.

Dla wielu dorosłych ważne jest jednak także kształtowanie od najmłodszych lat gustu swoich dzieci i uwrażliwianie ich na pięknie wykonane przedmioty codziennego użytku. Pod tym względem porcelana jest bezkonkurencyjna, a wybór ładnych kubków czy talerzyków z tego materiału jest bardzo duży. Markowi producenci od porcelany dawna oferują specjalne zestawy dla dzieci. Najczęściej są one przeznaczone dla jednego dzieci i zawierają talerz i talerzyk, kubek i miseczkę. Okazją do tego rodzaju zakupów może być każde święto – urodziny, imieniny, Dzień Dziecka czy ceremonie religijne.

Prezent na święta

Każdy sprzedawca porcelany wie, że ceramika największym powodzeniem cieszy się w okolicach daty najważniejszych świąt – Wigilii i Wielkanocy. Bliscy i znajomi chętnie obdarowują się wtedy naczyniami lub przedmiotami z porcelany. Zachęcamy osoby zainteresowane takimi zakupami do kontaktu ze specjalistami z naszego sklepu internetowego Porcelana24.pl – z przyjemnością doradzimy, jaki rodzaj porcelany wybrać dla osób w różnym wieku.