Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram

Mega zestawy porcelany. Propozycje dla 12 osób

04-10-2021

Zestaw z porcelany

 

Porcelana to jeden z najbardziej cenionych materiałów wykorzystywanych do produkcji zastawy stołowej. Dzięki jej zaletom użytkowym i nieodpartemu urokowi oraz wielkiemu kunsztowi projektantów możemy cieszyć się eleganckimi serwisami porcelanowymi, które zawsze są ozdobą pięknie udekorowanego stołu i znakomitym tłem do smakowania najwykwintniejszych potraw. Bogaty porcelanowy garnitur jest marzeniem bardzo wielu z nas. Najlepsi producenci i sprzedawcy, aby spełnić marzenia wielu z nas często mają w swojej ofercie mega zestawy porcelanowe, które obejmują bardzo dużą liczbę różnych naczyń. Sprawdźmy, co najczęściej wchodzi w skład tak dużych zestawów.

Serwisy porcelanowe

Serwisy porcelanowe to na ogół zestawy obiadowe, które zawierają najczęściej komplet talerzy wzbogaconych niektórymi dodatkami. Dostępne są również serwisy kawowe oraz przeznaczone do serwowania herbaty, które oferują zwykle filiżanki o nieco większej pojemności.

W przypadku porcelanowych serwisów obiadowych zwykle mamy do czynienia z kompletem składającym się z dużych talerzy płytkich, talerzy głębokich oraz mniejszych talerzyków zakąskowych. Często możemy także liczyć na dodatek w postaci wazy, półmiska lub salaterki.

W mega zestawach znajdziemy również rozmaite półmiski o różnych wymiarach, a także wazę oraz większe salaterki. Zdarza się, że producent oferuje również sosjerkę, a nawet komplet bulionówek ze spodkami.

W skład mega zestawów mogą też wchodzić połączenia serwisu obiadowego i kawowego. Wtedy, poza naczyniami przeznaczonymi do posiłku możemy też liczyć na akcesoria do serwowania gorących napojów i deserów.

Serwisy kawowe lub herbaciane zawierają komplet filiżanek ze spodkami i talerzyki deserowe. Mogą być również wzbogacone o imbryk do podawania herbaty lub czajnik do kawy, a ponadto cukiernicę czy dzbanuszek do śmietanki. Zdarzają się również serwisy z talerzem, tacą lub paterą na ciasto.

W przypadku największych mega zestawów liczba elementów może być jeszcze większa. Możemy wówczas liczyć na dodatki w postaci maselniczki, solniczki oraz pieprzniczki, serwetnika czy nawet porcelanowych łyżek do nalewania zup i sosów.