Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram
 slide

Porcelana jako propozycja dla gastronomii

06-10-2021

Porcelana gastronomiczna

Porcelana to szlachetny rodzaj ceramiki. Powstaje ze specjalnej masy, której najważniejszym składnikiem jest kaolin, znany powszechnie pod nazwą glinki porcelanowej. Ceramika została stworzona przez człowieka. W środowisku naturalnym występuje tylko glina. To ludzie wpadli na pomysł, aby tę dostępną w naturze glinę umieszczać w bardzo wysokiej temperaturze, która powoduje, że glina przeobraża się w ceramikę. Porcelana jest specyficznym rodzajem ceramiki, po wypaleniu jej w piecu ulega spieczeniu i zyskuje częściową transparentność. To właśnie ta przeświecalność porcelany odróżnia ją od innych gatunków ceramiki i powoduje, że prezentuje się olśniewająco, stając się prawdziwą ozdobą każdego stołu. Drugą cechą, która nadaje jej niezwykłej szlachetności i elegancji, jest jej naturalna nieskazitelna biel.

Zalety stosowania zastaw porcelanowych w gastronomii

Dla wielu ludzi może się wydawać, że nie ma różnicy, na czym serwowane są dania w restauracjach, jednak inwestycja w porcelanę gastronomiczną ma dla lokali niebagatelne znaczenie. Posiadanie zastaw porcelanowych podnosi bowiem renomę lokalu. Doskonale przyrządzone potrawy najlepiej prezentują się na pięknej porcelanowej zastawie. Gość restauracji ma kontakt wzrokowy z zastawą stołową przez długi czas i to właśnie ona powoduje, że biesiadowanie w danym miejscu staje się niezwykle przyjemnym doznaniem. Oprócz naszego podniebienia pieszczone są także inne zmysły – wzroku i dotyku. Wygląd porcelany jest nieporównywalny z innymi rodzajami ceramiki, ale także dotykanie jej jest miłym doświadczeniem. Niezwykła gładkość i lekkość porcelanowej zastawy wpływa na odbiór podawanych nam przez kelnerów dań. 

Jaka porcelana będzie odpowiednia do gastronomii?

Wybierając odpowiednią zastawę porcelanową do restauracji, powinniśmy zwracać uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim taka porcelana musi nadawać się do mycia w zmywarkach oraz podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych. Najlepiej, jeśli wybierana przez nas porcelana będzie cechować się ponadczasowym i uniwersalnym designem z subtelnymi zdobieniami. Dzięki temu na pewno będzie pasować do aranżacji wnętrza lokalu i spodoba się naszym klientom.