Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram

Z czego wynika popularność porcelanowych talerzy z Bogucic?

19-05-2023

Wytwórnia porcelany stołowej w Bogucicach to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce z tej branży, która zyskała uznanie nie tylko na krajowym rynku, ale także za granicą. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, dlaczego wyroby z Bogucic cieszą się tak dużą popularnością. Odpowiedź na nie tkwi w wielu czynnikach, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Marka znana od stu lat

Wytwórnia Bogucice nie należy do najstarszych producentów szlachetnej ceramiki w Polsce, ale i tak może pochwalić się świetną historią. Pierwsze wyroby powstały w latach 20. XX w., kiedy Bogucice było jeszcze podkatowicką osadą robotniczą. Potencjał tego miejsca odkryli bracia Czudayowie i założyli tu wytwórnię porcelany technicznej. Szybko weszli w spółkę z największą ówczesną firmą na Śląsku – Giesche S.A. Mariaż pomysłowych polskich przedsiębiorców i potężnego kapitału spowodował, że wytwarzane tu zastawy stołowe i pojedyncze elementy ceramiczne zdobyły wysoką pozycję na rynku. Talerze Bogucice czy całe serwisy wyróżniały się elegancją, wzornictwem oraz konkurencyjną ceną. Wysoki poziom wyrobów utrzymał się także po wojnie, a o latach 60. i 70. mówi się w Bogucicach, że były najlepszym okresem w dziejach wytwórni. Chude lata przyszły zaraz po transformacji w 1989 r. Fabryka dwa razy upadała, ale za każdym razem odradzała się i pracuje do dziś.

Zalety talerzy porcelanowych z Bogucic

Talerze porcelanowe z Bogucic to produkt, który charakteryzuje się wieloma zaletami. Oto najważniejsze z nich:

  • Wysoka jakość wykonania - porcelanowe talerze z Bogucic są wykonane z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Mogą być używane przez wiele lat bez utraty swojego pięknego wyglądu.

  • Unikalny styl - wyroby z Bogucic wyróżniają się szeroką gamą dekoracji: od minimalistycznych wzorów po bogate ozdoby tradycyjne. Charakteryzują się subtelnymi kolorami oraz elegancką prostotą. Ich styl jest niepowtarzalny i sprawia, że wzbogacają aranżację każdego wnętrza.

  • Bezpieczeństwo dla zdrowia – wytwórnia Bogucice porcelanę wytwarza z naturalnych materiałów, dzięki czemu produkty nie wydzielają szkodliwych substancji i są bezpieczne dla zdrowia.

  • Praktyczność - talerze porcelanowe z Bogucic są łatwe w utrzymaniu czystości. Można je myć w zmywarkach, choć należy zwracać uwagę na informacje od producenta. Bywa że niektóre ozdoby wymagają ręcznego czyszczenia.

  • Prestiż i wartość - Bogucice to symbol porcelany o najwyższej jakości, która cieszy się renomą na całym świecie. Jest eksportowana do wielu krajów. Posiadanie porcelanowych talerzy z Bogucic może być uważane za wyraz dobrego gustu i elegancji.

Podsumowując, talerze porcelanowe z Bogucic to produkty, które łączą w sobie wysoką jakość wykonania, unikalny styl, bezpieczeństwo dla zdrowia, praktyczność oraz prestiż i wartość.