Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram

Zrób zamówienie za min 499zł i dodaj w koszyku z super oferty sztućce Onda marki Gerlach w cenie 609zł

Talerz ceramiczny 34 cm Kishchuk - Angoba 39.TAL.P-00011

  • Waga: 1 kg
  • Dostępność: Dostępny (wysyłka do 48h)
  • Szt.
  • Cena netto: 65,04 zł 80,00 zł

Producent: FOP Andrii Kishchuk - Wyprodukowano na Ukrainie.

Produkt - NIE do zmywarki

Materiał - czerwona glina, ceramika

Naczynia z czerwonej glinyPełna kolekcja (kliknij)

Naczynie ceramiczne to idealne rozwiązanie dla osób lubiących zdrowe gotowanie. Ceramika z czerwonej gliny jest idealna również do przechowywania produktów. Mleko w glinianym dzbanku nie skwaśnieje, masło nie zgorzknieje, a dżem nie spleśnieje. Jest to spowodowane porowatą strukturą wyrobów ceramicznych, żywność w nich przechowywana może „oddychać”.
Czerwona glina jest idealnym materiałem na naczynia do kuchni. Jest materiałem naturalnym i bezpiecznym, nie zawiera żadnych dodatkowych substancji toksycznych, które mogłyby wchodzić w interakcję z żywnością.

Opis:
- wykonany z naturalnej czerwonej gliny, bezpieczny w kontakcie z żywnością

- nadaje się do przechowywania żywności

Wymiary:
- średnica - 34 cm

Użytkowanie:
- Przed użyciem garnek należy moczyć w letniej wodzie przez godzinę. Nieszkliwiona glina nasiąka wodą i podczas nagrzewania w naczyniu tworzy się para wodna, dzięki czemu danie nie wysycha, jest soczyste i zachowuje więcej wartości odżywczych.
- Garnki nadają się do duszenia i pieczenia w piekarniku, wytrzymują nawet do 250 stopni. Ważne jest, aby nie używać ich na kuchence lub na otwartym ogniu czy płycie elektrycznej, ze względu na konieczność równomiernego nagrzewania bez nagłych zmian temperatury, dlatego też wstawiamy je do zimnego piekarnika. Nie należy wlewać zimnych płynów do gorącego garnka. 
- Nie zaleca się mycia ceramiki glinianej bardzo gorącą wodą, ponieważ prowadzi to do stopniowej utraty koloru produktu, nie myjemy w zmywarce. Należy używać neutralnego mydła do naczyń lub sodę, ponieważ współczesne środki czystości mogą wniknąć w pory naczynia. Ważne jest również dobre wysuszenie ceramiki pomiędzy kolejnymi użyciami.