Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram
 slide

Garnitur do kawy na 6 osób (15el) Ćmielów - Kula 9124 dekoracja ZŁOTA KULA - DREWNIANA SKRZYNIA

Kpl.
  • Dostępność: Dostępny (wysyłka do 48h)
    Darmowa dostawa

Producent: PFP "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. - Od 3 czerwca 2013 r. Zakłady Porcelany „Ćmielów” Sp. z o.o. i Porcelana „Chodzież” S.A. tworzą wspólnie Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.
Produkt NIE do zmywarki i mikrofalówki 
Fason - Kula dek. 9124 Złota Kula

Zestaw zapakowany jest w drewnianą skrzynię w środku wyściełaną czerwonym materiałem. Każdy komplet jest numerowany, dzięki czemu jest niepowtarzalny. Idealny na wyjątkowy i ekskluzywny prezent.

Projekt powstał na przełomie 1932/1933 roku i pochodzi z paryskiej pracowni wzorniczej Bogdana Wendorfa. Jest kwintesencją stylu art deco,który nobilituje przedmioty użytkowe do rangi dzieł sztuki. Kolekcja łączy w sobie awangardę formy z kunsztem wykonania przedmiotów pochodzących z ćmielowskiej manufaktury. O jej wyjątkowości świadczy także specjalny sposób tworzenia każdego elementu – poszczególne części są odlewane z osobnych form, a następnie misternie ręcznie łączone w całość. Ucho i stopa złocone są wysokokaratowym złotem. Kula to symbol narodowego dziedzictwa i najlepszych tradycji polskiego wzornictwa.

SKŁAD:
Imbryk – 1,05 L1 szt
Cukiernica – 0,40 L1 szt
Dzbanuszek – 0,18 L1 szt
Filiżanka ze spodkiem – 0,20 L / 14 cm6 / 6 szt
Skrzynia drewniana - 1 szt
 

Zdjęcie poglądowe jest aranżowane i nie należy sugerować się dodatkami i elementami dekoracyjnymi widocznymi na zdjęciu. Dokładny skład oferowanego produktu widoczny jest w opisie.