Porcelana24 na facebooku
Porcelana24 Instagram
 slide

Kubek ceramiczny 0,3 L Kishchuk - 39.FIL.M-00074

Szt.
  • Waga: 0.45 kg
  • Dostępność: Dostępny (wysyłka do 48h)

Producent: FOP Andrii Kishchuk - Wyprodukowano na Ukrainie.

Produkt - NIE do zmywarki

Materiał - czerwona glina, ceramika

Naczynia z czerwonej glinyPełna kolekcja (kliknij)

Naczynie ceramiczne to idealne rozwiązanie dla osób lubiących zdrowe gotowanie. Ceramika z czerwonej gliny jest idealna również do przechowywania produktów. Mleko w glinianym dzbanku nie skwaśnieje, masło nie zgorzknieje, a dżem nie spleśnieje. Jest to spowodowane porowatą strukturą wyrobów ceramicznych, żywność w nich przechowywana może „oddychać”.
Czerwona glina jest idealnym materiałem na naczynia do kuchni. Jest materiałem naturalnym i bezpiecznym, nie zawiera żadnych dodatkowych substancji toksycznych, które mogłyby wchodzić w interakcję z żywnością.

Opis:
- wykonana z naturalnej czerwonej gliny, bezpieczna w kontakcie z żywnością

- nadaje się do przechowywania żywności

Wymiary:
- pojemność - 300 ml
- średnica - 8,3 cm
- wysokość - 10,5 cm

Użytkowanie:
- Przed pierwszym użyciem naczynie należy moczyć w letniej wodzie przez godzinę.
- Naczynia są wrażliwe na nagłe zmiany temperatury. Nie należy wlewać zimnych płynów do gorącego naczynia, lub gorących do zimnego. 
- Nie zaleca się mycia ceramiki glinianej bardzo gorącą wodą, ponieważ prowadzi to do stopniowej utraty koloru produktu, nie myjemy w zmywarce. Należy używać neutralnego mydła do naczyń lub sodę, ponieważ współczesne środki czystości mogą wniknąć w pory naczynia. Ważne jest również dobre wysuszenie ceramiki pomiędzy kolejnymi użyciami.